Jump to content

Belge Port - Forum Kuralları ve Şartları


Recommended Posts

Herkese Merhaba 
Hoşgeldiniz Belge Port Ailesi

FORUM GENEL BAKIŞ:
Bu forumun birincil amacı, muhtaç insanlara (özellikle web yöneticileri için) uygun bir şekilde şeyler paylaşmaktır, çeşitli komut dosyaları, forum yazılımı, temalar, eklentiler ve daha fazlasını indirebilirsiniz. Ayrıca ilgili konuları tartışabilir veya başkalarının belirli konulardaki endişelerini çözebilirsiniz.
Yani, henüz kayıt olmadıysanız, şimdi kaydolun ve ailenin bir parçası olun. ☕

NASIL BELGE PORT DIĞER KOMUT DOSYASI TABANLI FORUMLARDAN FARKLIDIR:
Komut dosyalarını, eklentileri vb. Paylaşan birçok web sitesi/forum olmasına rağmen. Belge Port, aşağıdaki nedenlerden dolayı bunlardan sıyrılıyor:

 • Sitenin sunucuları için ödeme yapmamıza yardımcı olan bazı ücretli dosyalar dışında hemen hemen her şey ücretsizdir.
 • Sitede kalmak rahat çünkü herhangi bir reklam platformu kullanmıyoruz.
 • Hemen hemen tüm kaynaklar tamamen el değmemiş/virüssüzdür, bunlar geliştiriciler tarafından dağıtılanla aynıdır (kaynakların düzgün/reklamsız çalışması için üyeler tarafından paylaşılan değiştirilmiş nulledilenler hariç).
 • Birçok topluluk üyesi her zaman birbirlerine yardım etmede aktiftir.
 • Farklı konular için kategorize edilmiş alt forumlar.

Bazı dosyalar neden ödenir?

Açık konuşalım ve tamamen özgür bir toplumun uzun süre hayatta kalamayacağı konusunda hemfikir olalım. Sonunda sona eren ve şu anda artık bahsedilmeyen yüzlerce ücretsiz foruma tanık oldum.
Bu nedenle, topluluğumuzun hayatta kalması için, sunucularımıza ödeme yapmak için bazı ücretli dosyalar yayınlamak zorunda kaldık
Buna karşılık, alıcılara yaşam için ücretsiz güncellemeler, iyi destek ve sorunlar için düzeltmeler sunuyoruz. Biz sadece çok ucuz bir fiyata kendimizi satın dosyaları satmak ve herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılım içermez.

Şimdi, mükemmel çalışan bir topluluk yapmak için uyulması gereken bazı kurallar ve şartlar olmalıdır.

 FORUM ŞARTLARI VE KURALI 

 1. Sadece İngilizce yazın; iplik yapısı uygun resim (gerekirse), açıklama ve diğer gerekli bilgilerle iyi görünmelidir. Bir anaokulu çocuğu yazmış gibi görünmesini sağlamayın.
 2. Paylaşarak kazanmak istiyorsanız, yalnızca tek bir reklam katmanı (kısa bağlantı oluşturucu reklam türü) kullanabilirsiniz, ancak ikinci bir reklam katmanı olmaması gerektiğini ve bağlantının arkasındaki gerçek çalışma içeriğiyle geçerli olması gerektiğini unutmayın. Aşırı akıllılık yaparken yakalanırsanız, hesabınız kalıcı olarak yasaklanacaktır.
 3. Sınırlı hız sağlayan/premium hesapların indirilmesini gerektiren herhangi bir indirme bağlantısını paylaşmayın. Önerilen indirme ana bilgisayarları Google Drive, workupload, Mega.nz veya indirme hızını kısıtlamayan herhangi bir şeydir ve dosyalarınızı Bilgi Port'a yüklemek tercih edilir.
 4. Topluluk üyelerinden/moderatör personelinden herhangi birine yanlış davranmayın, asla küfürlü/hakaret edici kelimeler kullanmayın; temiz tutun.
 5. Herhangi bir zamanda gönderilen İçeriği, bildirimde bulunmaksızın veya bildirimde bulunmaksızın herhangi bir zamanda kaldırabilir veya değiştirebiliriz. Kaldırılacak veya değiştirilecek İçerik talepleri yalnızca kendi takdirimize bağlı olarak gerçekleştirilecektir. Forumların tümüne veya herhangi bir bölümüne erişiminizi herhangi bir zamanda, sebepli veya sebepsiz, önceden bildirimde bulunarak veya bildirimde bulunmadan sonlandırabiliriz.
 6. Hiç spam yapmayın; bu forum, blogunuzu/web sitenizi/forumunuzu/sosyal medyanızı doğrudan veya dolaylı olarak tanıtmak için uygun bir yer değildir. Yayınınızın temel içeriğini yalnızca bu foruma saklayın (Spamlama seviyesine bağlı olarak geçici bir yasak veya kalıcı bir yasak koyabiliriz). Bu, diğer üyelere gönderdiğiniz PM'lerin içeriğini de içerir.
  Var olan bazı içeriklerle/% 100 aynı/aynı olan hiçbir şey göndermeyin. Bu nedenle, göndermeden önce, içeriğin zaten mevcut olup olmadığını görmek için ARAMA yapmak daha iyidir.
 7. Herhangi bir 3. taraf web sitesine, forumlara, bloglara (warez, çatlaklar/yamalar, korsan içerik tabanlı), özellikle de kayıt gerektiren herhangi bir bağlantı göndermeyin.
 8. Kuralların ihlali üzerine önce 5 puan ile bir üye uyarılacaktır; üye 10 puana ulaşırsa (2 kez) üyenin hesabı kalıcı olarak yasaklanacaktır. Bu terim (2 kez) foruma çok yakın zamanda katılan üyeler için geçerli olmayabilir (birkaç dakika/saat önce veya spam, bok, promosyon, yukarıdaki ihlallerle başlayan ilk gönderileri). Bu gibi durumlarda, üyeler anında kalıcı BAN alabilirler.

 

Güncelleme: 20 Haziran 2024

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...